Skip Navigation Links
جستجو
جستجو:منوی اصلی
نمایش گالری تصاویر

گالری تصاویر
Skip Navigation Linksصفحه اصلی :
تعداد نمایش: 373

فارسی » نمودار سازمانی و تشکیلات اداری » اداره توسعه مدیریت و منابع » تحول اداری » مقدمه‌ای بر تحول اداری » مقدمه‌ای بر تحول اداری

مقدمه ای بر تحول اداریرشد و پیشرفت دائمی دانش بشر منجر به تغییر و تحول مستمر زندگی انسان و توسعه سازمان های مختلف شده است.
مدیران باید این تغییر و تحول دائمی را به عنوان یک اصل عمومی بپذیرند و سعی کنند به منظور حفظ بقای سازمان خود و توسعه بهره وری، خود را با تغییرات مطلوب محیطی وفق دهند. به عبارت دیگر مدیران امروزه در محیطی پویا، پر ابهام و متحول کار می کنند و باید بتوانند تغییرات آینده را پیش بینی کنند و سازمان را در جهتی سوق دهند که بهتر بتوانند با تحولات محیط هماهنگ شوند.
سازمان هایی که دچار فقر و ضعف در امر یادگیری هستند، یک مسأله تصادفی نیست بلکه به شیوه طراحی ساختار سازمانی خود، طراحی، چگونگی تفکر در مورد مسایل، شیوه برقراری ارتباطات سازمانی، آموزش و توسعه نیروی انسانی و بطور کلی به نحوه مدیریت آن ها مربوط می شود.
در گذشته مدیران برای اداره سازمان های خود بیشتر از شیوه مدیریت ماشین گونه بهره می جستند اما امروزه برای بسیاری سازمان ها روشن شده که برای ادامه حیات مؤثر خود در برابر تهاجم های روز افزون رقبای بین المللی باید انعطاف پذیر و خلاق باشند و پیوسته به دنبال یادگیری و اجرای راهکارهای راهبردی نوین در سازمان خود باشند.
خلاقیت و نوآوری و در کل، تحول اداری در سازمان متأثر از یادگیری است و مهم تر از همه این است که یاد بگیریم که چگونه یاد بگیریم. وقتی محیطی به طور فزاینده و سریع در حال تغییر است، تنها مزیت رقابتی که باقی می ماند، این است که یادگیری سریع تر از دیگران باشد. اگر سازمان ها یاد بگیرند که باید تغییر و تحول در آن ها ایجاد شود، بقا خواهند داشت.اداره کل هواشناسی استان قم